883 words • 3~4 min read

Vytvořte si z bytu plochu pro zábavnou hru s dětmi


Jestliže je venku nevlídno a počasí vám nedovolí hrát si s dětmi podle vašich představ na trávníku nebo na pískovišti, a to zejména v zimě od listopadu do března, jste odkázáni na zábavu v interiéru. Jestliže však máte v bytě podlahu koncipovanou ve stylu plovoucích podlah nebo dlažby, případně parket či palubek, nikdy to nebude takové, jako hra v trávě nebo v lese. Na tvrdé podlaze se sice dobře jezdí s autíčky, ale brzy máte otlačená kolena a bolavý zadek, a už nevíte, jak si tu přesednout. Tvrdá zem také tlačí na bosá chodidla, a je to něco podobného, jako kdybyste měli několik hodin trávit sezením a procházkami po venkovním betonovém či asfaltovém povrchu.

růžový koberec

Jestliže si však pořídíte domů koberce, v metráži, v obývacím pokoji, v dětském pokoji a v ložnici, dají se tu provozovat zábavné činnosti třeba celé odpoledne. Ráno vstanete, provedete ranní hygienu a po snídani už se těšíte, až si na podlaze v ložnici rozložíte puzzle, a až vás přestane skládání kostiček bavit, zahrajete si spolu karetní hru Prší nebo Pexeso. A v mezičase se na koberci protáhnete, zacvičíte pár dřepů a kliků, abyste tu nezlenivěli a alespoň trochu se hýbali. A máte-li v domě schodiště, projít se občas po schodech nahoru a dolů také není k zahození.

oranžový koberec

Koberce v bytě mají však jednu podstatnou nevýhodu, a sice udržet je v čistotě pouhým pytlíkovým vysavačem, je nemožné. Musíte na ně alespoň občas vpustit profesionály s čisticím strojem. Strojní čištění koberců ceník se postará o obnovení jejich krásného vzhledu, odstranění různých zbytků skvrn od kávy, džusu, rajčatového protlaku či omáčky, a také zajistí, aby koberec nebyl cítit rozkládajícími se organickými nečistotami. Ty se tu objevují buď z vaření, kdy do ovzduší pronikají tukové částice, které na podlaze oxidují (žluknou) a nepříjemně páchnou, a také z chůze bosou nohou či v ponožkách, odkud se mezi kobercová vlákna roztírá váš pot s bakteriemi, co se jím živí.