854 words • 3~4 min read

Vyklízení nemovitosti v Praze vám může zamotat hlavu


Představte si, že jste se právě stali majitelem rodinného domu po vašich prarodičích. Toto jsou poměrně běžné události ve společnosti, kdy staří lidé odchází, opouští tento svět, a na jejich místo se nasouvá mladá generace, která si ovšem původní příbytky chce zařídit po svém – podle svého uvážení. A tak se také docela běžně děje to, s čím musí každá rodina počítat – přichází okamžik, kdy se starý nábytek po prarodičích nikomu nehodí, a musí z bytu či z domu zmizet.

starý dům

Nemáte-li kupce nebo někoho, komu se nábytek hodí alespoň darem, a nejde-li vysloveně o starožitné kousky nedozírné hodnoty, z období secese či rokoka, může se vám hodit nabízená služba vyklízení nemovitostí Praha. Vyklízecí firmy se starají o komplexní vyčištění obytného i jiného užitného prostoru od všech předmětů, zcela bez výjimky. Vyklizení nemovitosti probíhá dle domluvy na smluveném místě v určitý den, případně i v danou hodinu. Někdy je zapotřebí při vyklízení asistovat, respektive pouze přihlížet a sledovat, jaké předměty odtud mizí. Můžete tu totiž narazit na něco zajímavého, co vás oslovuje, a to se pak odkládá stranou.

vyklízení domu

Vyklízecí firmy vychází svým zákazníkům vstříc a přizpůsobují své pracovní úkony požadavkům (pokud jsou akceptovatelné). Někdy je vhodnější vyklidit objekt o víkendu, jindy vám přijde jako lepší termín všední den navečer nebo i v noci. Vše záleží na dohodě, a případném příplatku za práci o víkendech nebo v nočních hodinách. Vyklízení v noci je výhodné hlavně kvůli většímu klidu, a pokud hlučnější činností nerušíte spolubydlící, může to proběhnout i zcela bez stresu. Navíc jsou v noci silnice zcela vyprázdněné a celá akce může proběhnout rychleji, kdy se vyklízecí firma vyhne dopravní zácpě. Až se do vyklizení nemovitosti pustíte a budete-li na místě přítomni, nezapomínejte z hygienických důvodů na vhodné pracovní pomůcky, zejména pracovní rukavice.