992 words • 3~5 min read

Skleníky do pohody i nepohody


Český výrobce skleníků nabízí poměrně rozsáhlou nabídku svých produktů a každý si může vybrat svůj vysněný skleník. V tomto případě se dokonce nemusí stěhovat ani do teplejších krajů, kde jsou úplně jiné podmínky. Není problém si pořídit skleník, pařeniště nebo i fóliovník, to vše pomůže pěstitelům a zahradníkům k větší úrodě a také ochraně, pokud nastanou nepříznivé podmínky, jako je prudký déšť, kroupy, silný vítr atd. Sazeničky, rostliny i úroda budou v tomto případě v bezpečí. Navíc si můžete vybrat skleník podle vlastních představ a podle preferovaných výplní.

skleník

Výplně jsou vysoce kvalitní

Sklo je na skleníku celkem běžnou záležitostí. Je to tradiční výplň, která vydrží po generace a celkově se jedná i o bytelnou konstrukci, se kterou jen tak nic nepohne. Je možná náchylnější k mechanickému poškození, ale na druhou stranu nabízí perfektní vyšší propustnost světla, což rostlinky vyžadují. V současné době jsou skleněné výplně opatřeny UV filtrem, který přináší opětovné benefity do pěstování.
Přednosti skleněného skleníku:

  • Dlouhá životnost a bytelná konstrukce.
  • Na zasklívání rozhodně nebudete potřebovat tmel.
  • Český výrobce nabízí různé délky i tvary skleníků, jejich montáž i poradenství.
  • Pozinkovaná konstrukce tloušťky 1 – 3 mm vás nikdy nezklame.
  • S nákupem skleněného skleníku získáte dále kvalitní kotvící a spojovací materiál, těsnící gumu pod výplně zdarma, a ještě si můžete domluvit i další potřebné doplňky, které vám usnadní práci.

Pokud preferujete sklo, tak se nejspíš nebudete zajímat o skleník z polykarbonátu. Ve většině případů se ale kolem tohoto produktu točí jen mýty, že nic nevydrží, není jistota, že obstojí v nepříznivých podmínkách a podobně. Je dobré si uvědomit, že moderní technologie v současné době nabízí jistotu a ta je i v tomto případě na místě. Je sice pravdou, že polykarbonát se objevil podstatně déle než sklo, ale pokud se pozorně rozhlédnete po svém okolí, tak v dnešní době je zcela přirozenou a častou výplní. Dá se dokonce i říci, že jeho popularita neustále roste.

ekogarden

Pojďme se podívat na jeho výhody:

  • lepší termoizolační vlastnosti než sklo. Díky tomu se zde daří pěstovat skvěle zeleninu, ale i rostliny, které vyžadují poměrně velké teplo.
  • Skleník z polykarbonátu je cenově dostupnější, než kdyby se jednalo o sklo.
  • Není tolik těžký a dá se tudíž velmi dobře instalovat.
  • Lépe a rychleji se vytápí.
  • K dispozici je s UV filtrem a nemusí se už ničím stínit.

Polykarbonátový skleník vydrží sloužit v řádu let, ale je také pravdou, že pokud se rozhodnete pro tento typ skleníku, tak se zaměřte na výrobce, který nabízí dostatečnou a odpovídající tloušťku výplní, případně ještě s výztuhami. Teď už jen zbývá si vybrat skleník snů a můžete se těšit na vaši úrodu.