846 words • 2~4 min read

Přesné měření


Je opravdu hodně různých měřidel. Některé měřidla třeba ani neznám, například můj partner je mechanik a také technik, takže on se v nářadí docela dost vyzná. Kolikrát sama také závidím, že on se v tom vyzná tak moc, že kolikrát úplně koukám, jak je chytrý a jak je vzdělaný. A třeba pro někoho to je úplně normální, že se pánové vyznají v nářadí a podobně. Jenomže pro mě je tohle vůbec samozřejmé není, protože můj jeden partner o tomhle neměl ani ponětí, sice ano, měl vystudovanou zdravotnickou školu, takže asi nemohl vidět více informací o nářadí. Ale i tak tohle je zajímavé. Existuje třeba měřidlo, mikrometrické měřidlo. Slyšeli jste o něm?

Dvakrát měřte, jednou řešte.

Pokud ne, tak se zkuste podívat na webové stránky i-nastroje.cz, kde jsou mikrometrická měřidla. Hlavním účelem těchto mikrometrických měřidel je opravdu přesné změření. A to nejenom vnějších, ale také opravdu vnitřních rozměrů. Je to prima, takže můžete změřit například i průměr otvorů a dalších věcí. Také se mi líbilo, že opravdu pestrý výběr možností. Můžete si sehnat mnoho těchto měřidel v různém provedení, jako mikrometry, třmenové anebo dutinové a také dokonce hloubkoměry.

Můžete změřit opravdu všechno.

Jsou i různé varianty, které se dozvíte, právě když navštívíte tuto webovou stránku, kterou jsem vám zmínila. S tímto mikrometrickým měřidlem změříte jednoduše hloubku otvorů anebo také různých výstupů. Také samozřejmě není výjimka, že skvěle změříte drážky a podobně. Myslím si, že když si tohle přečte každý alespoň jednou nebo dvakrát, pak ihned bude vědět na čem je a co je právě výhodné na těchto mikrometrických měřidlech. Když jsem řekla svému partnerovi, že už konečně vím, co je to mikrometrické měřidlo, tak se usmál. Vůbec netušil, že tohle jsem si někdy zjišťovala, jenomže také chci něco vědět. Nové poznatky se vždycky hodí, i když je třeba nikdy nevyužijete.