847 words • 2~4 min read

Cvičení jógy


Jóga je rozšířeným způsobem cvičení. Její počátky se datují do 3. století před naším letopočtem. Původním významem bylo procvičovat jednotu těla, duše a intelektu. Dnes již existuje mnoho variant a kreativních způsobů, jak se jógová praxe využívá. Ať už se jedná o cvičení na uvolnění pro vrcholové sportovce, pomalá jóga pro navození optimální relaxace, ale zároveň v kombinaci v protahováním těla, tak také již dnes je jóga kombinována se zvířaty. Ať už se jedná o jakoukoliv jógu, je to velmi dobrý způsob, jak se napojit na své tělo, poznat, kde jsou jeho limity, ale také přemýšlet o tom, jak se doopravdy máme, co nám chybí, čeho chceme dosáhnout.

kurz jógy

Cvičení jógy je v určitém smyslu terapie. Velkou výhodou tohoto cvičení je také to, že pro základní cviky není potřeba žádných speciálních pomůcek, takže jógu je možnost cvičit jen tak doma. Na internetu je mnoho videí, které slouží jako návody na cvičení jógy. Každý si může najít co zrovna hledá. Existuje ale také mnoho jógových studií, ve kterých má člověk k dispozici všechny pomůcky pro méně obvyklé cviky, či pro intenzivnější protažení. Jógové pomůcky ale také mohou začátečníkům usnadnit jejich cestu v tomto cvičení.

cvičení v přírodě

Interiér studií je v designu, který koresponduje s tématem jógové lekce, celou atmosféru podporuje často i osvětlení, a to jak umělé, tak denní. Samozřejmě tou největší výhodou studií je certifikovaný trenér, který všechny cviky vysvětlí a pomůže lidem se jednotlivých pozic dostat, aby nedocházelo ke zbytečným zraněním či bolestem. Pro lidi také může být zapsání do kurzu jógy velkou motivací pro pokračování ve cvičení. Když už máme nějaký takový závazek a také když vidíme, že ostatní lidé kolem nás cvičí, tak máme menší tendenci tuto snahu vzdát a přestat cvičit. Být v kurzu je velkou externí motivací pro každého jednotlivce, který chce toto cvičení provozovat.