905 words • 3~4 min read

Čistý do čistého


Proto se každý na léto těší. Skoro každý. Jsou totiž lidé, kteří horko nemají rádi a do vody se jim nechce. Jejich málo, ale jsou. Všem ti nás nezajímají, ti nejsou náplní tohoto článku. Jeho náplní je hygiena u bazénu a před ním. Takže začneme.

Jistě víte, že na lidském těle je pořád nějaká nečistota. Minimální, pokud udržujeme tělo sprchováním, ale přece jen je. Hlavně děti běhají čert ví, kde a naberou na sebe spoustu prachu. I dospělý, když nic nedělá. Leží na slunci, a tudíž se potí. Kolem je větřík, který víří jemný prach a ten se na těle usazuje. Nu a když skočíte do bazénu je jasné, že to, co máte na těle je rázem ve vodě. A je to.

venkovní sprcha

Proto vůbec není od věci se drobátko osprchovat před tím, než do bazénu skočíte. Tím tyto nečistoty odstraníte a voda v bazénu vám poděkuje. Nu a vy ušetříte za chemikálie, protože tím snížíte jejich spotřebu. Ovšemže nemá smysl běžet domů, sprchovat se a pak zase klusat k bazénu. To by bylo drobátko zdlouhavé a stejně by to nikdo nedělal. Proto je dobré uvážit, zda nemít na zahrádce také solární sprchy k bazénu. Stačí je umístit na místo, kde je slunce nejdéle a už je to hotovo. Hadicí se napojí voda a je vystaráno. I děti by se pak měly sprchovat.

venkovní sprcha

Ty hlavně, protože jak již výše popsáno, jsou v plavkách celý den a určitě nejsou od rána do noci ve vodě. Takže jsou na pískovišti, válejí se po trávě, hrají si na vojáky, takže se plíží k nepříteli, a tak všelijak podobně. Hlavně kluci si v tomto nezadají. A pak se všichni rozhodnou jít do vody. Co tam nanesou je jasné, Vlastně nenanesou, protože vy sprchy vlastně máte. Děti se tedy osprchují a už mohou do vody. Pak si můžeme být jisti, že nám voda zůstane kvalitní o něco déle s menším množstvím například chloru. Pokud tedy ještě sprchu nemáte, zkuste zvážit její pořízení. Není to nijak drahá záležitost a vaší vodě to prospěje.