878 words • 3~4 min read

Vaše lenost vás může zahubit

Kdybychom se vás zeptali, jakou lidskou vlastnost považujete za nejhorší, jak byste odpověděli? Zřejmě byste do této soupisky zařadili závist, zášť a nenávist, touhu po nezřízené moci a ovládání či manipulaci, ale na jednu lidskou vlastnost byste možná zapomněli – na lenost.

ženská tvář

Leniví lidé nejen, že v životě ničeho nedosáhnou, ale jejich lenost je může přivést až do hrobu, a to velice předčasně. Projevuje se to zejména ve vztahu k vlastnímu tělu, které zanedbávají v mnoha směrech. Ovšem pozor, v lenosti nás podporuje i mnoho zdrojů, například co se týče stravy. Je totiž mnohem jednodušší zajet autem do hypermarketu, vyprostit jeden z nákupních vozíků a postupně do něj sázet to, co nás zaujme v regálech, aniž bychom se zajímali o složení, kvalitu výroby a nutriční hodnoty. A že to tak provádí mnozí z nás, stačí se v obchodě porozhlédnout a dáte nám za pravdu.

Nechcete-li skončit s vážnými zdravotními problémy v nemocnici anebo trpět neduhy přímo doma, které sice nevyžadují pobyt na lůžku, ale pořádně ztrpčují život, což je kupříkladu oslabení či ztráta erekce a chuti na sex, zajímejte se více o to, co jíte. Zkuste porovnat sortiment výrobků v prodejně zdravé výživy se sortimentem v supermarketu a dopřejte si potraviny na kvalitativně mnohem vyšší úrovni.

dívka hledící na nebesa

Nezapomínejte také na stres, ten provází současný život v mnoha směrech a může vám znepříjemnit život ještě víc, než nevhodně zvolený jídelníček. Stres má značný vliv na veškeré tělesné pochody a ovlivňuje i postoj k sexualitě, zejména tím, že oslabuje tvorbu testosteronu přebytkem stresových hormonů. Bez testosteronu bude váš penis v posteli k nepoužití. Proti stresu vám mohou pomáhat i některé rostliny z horských oblastí, například Ženšen, což je rozhodně lepší volba, než syntetická generická Viagra, vyrobená lidmi v laboratoři.