856 words • 2~4 min read

Trápí vás akné?


Problémy s pletí se trápí většina žen, a dokonce i někteří muži. Komu se nestalo, že mu někdy na pleti vyskočil pupínek? Takových znám opravdu hodně málo. A to jsou šťastlivci, kteří tento problém nemusí řešit a jsou to výjimky. Většina se trápí už jen když nám na pleti vyskočí menší neviditelný pupínek. Je to naprosto normální. Potom si připadáme jako ježibaby. A necítíme se jako ženy vůbec hezky. Pořád se prohlížíme v zrcadle a hledáme na sobě chyby. A pupínky si často zakrýváme make-upem, když máme vyrazit na nějaké setkání s kamarádkou, nebo třeba do města. Ale potom přijdeme domů, odlíčíme se a pořád v zrcadle vidíme ten stejný pupínek, co tam byl předtím. A to je teda pech. Mně osobně pupínky strašně štvou. Nejhorší jsou takové ty podkožáky, které i bolí.

acne

Proč máme vlastně na pleti pupínky?

Těch příčin může být více. Mezi nejčastější bych asi zařadila na prvním místě stres (to je spouštěč jak většiny nemocí, tak třeba i pupínků), ale může to být i špatnou životosprávou. Těžko říct. Každopádně je ale i na tenhle problém řešení. Pokud se s tím někdo trápí už nějakou dobu, je dobré to začít řešit. Takové pupínky dokážou pořádně potrápit a srazit sebevědomí každé ženě. Muži to zase až tak nevnímají a nic moc si z toho nedělají (až na výjimky), ale ženy jsou na tenhle problém citlivější.

acne

A na jednu stranu se tomu ani nedivím. My ženy se totiž našim mužům a partnerům chceme líbit. A toto nám zbytečně kazí všechny plány. Kvůli velkým pupínkům jsme některé schopné zrušit i akci, která byla dlouho dopředu plánovaná. Na pupínky vám ale může hodně pomoct kolagen na pleť https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/, který má více účinků. V první řadě se na vaší pleti už skoro pupínky neobjeví, za další vám naroste více vlasů a budete je mít zdravější. Budete mít i více energie a taky se vám zlepší i kvalita nehtů.