886 words • 3~5 min read

Svět elektrických spotřebičů

Různorodá zařízení

Elektřina je rozhodně jednou z nejpoužívanějších energií po celém světě. Stačí si představit Váš běžný den a jistě uznáte, že ji potřebujete poměrně značné množství a neobešli byste se bez ní. Ovšem samotná elektřina může sloužit třeba jako zabezpečení https://is.jabok.cz/do/JA10/954367/955285/955328/Socialni_zabezpeceni_-_uvod.pdf do ohradníku.

kuchyňské spotřebiče

Abychom ji však mohli využívat při každodenních činnostech, tak potřebujeme propracované spotřebiče, protože ty nám zajistí potřebnou práci. Spotřebič na elektřinu na výhodu v tom, že ho prostě strčíme do zásuvky a o nic víc se nestaráme. Nemusíme totiž nikde jezdit pro pohonné hmoty. Navíc spotřebiče na elektřinu neprodukují škodlivé látky a mnohdy ani hluk. Dokáží při tom dosahovat slušného výkonu při dobré účinnosti, takže se s nimi setkáme i u velkých strojů, akorát ty už nemusí běžet na 240 voltů, ale na tři fáze a 400 V. Takové zařízení už něco spotřebuje, a proto bychom měli myslet také na naši peněženku a snažíte spotřebiče používat s rozumem.

Kontrola

Pokud kupujete nějaký spotřebič u nás v kamenné prodejně, tak většinou se není čeho obávat, protože splňuje všechny normy a má licenci pro prodej v Evropské unii, takže je zcela bezpečný. Tohle však nemusí platit při objednávání zboží z Číny, přičemž jistě nechcete, abyste kvůli pár ušetřeným korunám třeba vyhořeli.

základní deska

Jak zjistit jestli je náš starší spotřebič stále bezpečný? Řekne nám to odborník, který provede revizi spotřebiče Revize-elektro-revtech. Člověk provádějící revize musí mít příslušnou vyhlášku, takže si u něj můžete být jisti, že své práci rozumí a ví, co všechno má při revizi udělat. Někdy bývají revize přímo povinností v určitém časovém rozmezí. Může to být třeba ve firmě zabývající se skladováním a manipulací a hořlavinami, protože zkrat způsobený elektřinou by zde mohl napáchat velkou paseku. Cena revize je tedy minimální vzhledem ke škodě na zdraví či majetku, kterou dokáže elektřina u vadného spotřebiče napáchat.