838 words • 2~4 min read

Stěhujeme se na venkov s profesionály


Koupili jste nebo zdědili dům na venkově a chcete v něm bydlet natrvalo? Opouštíte městský byt a přenecháváte jej dětem, protože vy, jakožto senioři, již nelpíte na pracovních příležitostech a dalších výhodách městského prostředí? Pak se vám mohou hodit služby profesionálních stěhováků.

stěhování bytu

Stěhování na delší vzdálenost na jeden zátah – pokud byste se chtěli stěhovat sami na delší vzdálenost, například stěhováním bytu v Praze až do Desné v Jizerských horách, a navíc jste již v seniorském věku, bude výhodnější přenechat tyto starosti stěhovákům, kteří vše naloží do jednoho vozidla. Jedna jediná jízda je výhodnější pokaždé, pokud se jedná o trasu delší, než padesát kilometrů, a to zejména z časových důvodů.

moderní dům

Nábytek – senioři jsou rádi, když se nemusí tahat s těžkým masivním starožitným psacím stolem, komodou, postelí a skříní, a pokud mají doma nábytek rozebíratelný, může jim vyhovovat i výpomoc stěhovací firmy v případě demontáže tohoto typu nábytku. Demontáž nábytku je obecně doporučována všude, kde je nebezpečí rozviklání a poškození spojovacích dílů, a to u stěhování na delší vzdálenosti bývá docela často.

Balení věcí – výpomoc stěhovací firmy se hodí i tehdy, nemáte-li doma dostatek balicího materiálu, potřebujete alespoň pronajmout kartonové krabice, anebo dokonce nemáte dostatek sil a energie sbalit všechny věci ve stanoveném termínu. Stěhováci vypomáhají i s balením věcí, a stejně tak pomohou s balením spotřebičů, s jejich odpojením a připojením na novém místě. Mohou vám přestěhovat i kompletní kuchyň a poradí si i s vestavbou na míru. V podstatě přestěhují vše, na co ukážete prstem.

Vyklízení prostor a odvoz nepotřebných věcí – i s tímto stěhováci pomáhají, odvezou staré, poškozené a nepotřebné předměty a zbaví vás i těch nebezpečných, jako jsou vyřazené zářivky, barvy a ředidla, různé chemikálie, čistidla, hořlaviny (petrolej, líh, benzín) apod.