827 words • 2~4 min read

Rekonstruujeme rodinný dům na předměstí


Máte k dispozici dům po rodičích, který je v původním stavu, a vyžaduje alespoň základní stavební rekonstrukci? Pak budete muset zřejmě vyřešit i jeden zásadní problém, a sice kam umístit vybavení domu, aby nemuselo zůstávat uvnitř, kde by utrpělo újmu v průběhu stavebních prací. V tomto směru máte několik základních možností.

přeprava kontejnerů

Sousedé, kamarádi – ti vám mohou být nápomocní spíše jako nouzové řešení, protože obtěžovat někoho tím, že mu nastěhujete do domu nebo dokonce do bytu pět skříní, dvě postele, pračku a chladničku, je vcelku nereálné, spíše se jedná o dočasné útočiště pro pár kartonových krabic s vašimi osobními věcmi.

kontejnery na lodi

Stěhovací firma – stěhováci mívají k dispozici úložné prostory, ale je to daleko, a kvůli každé drobnosti jezdit sem a tam? Co když potřebujete například v pondělí vyzvednout ze skladu tenisky, v úterý žehličku, ve středu si vzpomenete na topinkovač a pekárnu chleba a v pátek na dětskou zimní bundu? Budete vážit desítky kilometrů kvůli těmto věcem? Stěhováci jsou výhodní tehdy, jde-li o věci, které spíše nepotřebujete, a odložíte je tam jako přebytečné. Pro dočasný sklad věcí je mnohem výhodnější řešení třetí, a sice sklad pronájem.

Skladový kontejner – skladové ocelové kontejnery jsou velmi spolehlivé úložiště. Můžete je mít pronajaté na libovolně dlouhou dobu a umístěné třeba přímo před vchodem do vašeho domu. Kdykoli si můžete vyzvednout jakoukoli věc z jejich útrob a vchod zajistit uzamykatelnými vraty. Skladový kontejner vám na zahradu přistaví pronajímatel prostřednictvím nákladního auta s jeřábem, na vás je pouze připravit dostatečně velký volný prostor pro jeho ukotvení, pokud možno v rovině, dobře dostupný pro nákladní vozidlo i mobilní jeřáb. Kontejnerů lze samozřejmě pronajmout větší počet, záleží pouze na vašich finančních a prostorových možnostech.