875 words • 3~4 min read

Bydlení v novém


Bydlet chce pochopitelně každý člověk. Kdopak by nechtěl. Snad jen ti, kterým je to jedno a kteří mají strach z pravidelného placení různých záloh a podobně. Oni jsou bez toho svobodni, ale nevím, za jakou cenu. Ne každý má a to povahu. Pokud tedy nebydlíte ve vlastním, nebo vůbec sháníte bydlení v něčem novém a hezkém, tak je docela dobře možné, že na tu výše v perexu uvedenou zkratku narazíte. Vy totiž můžete koupit byt v paneláku, kde bude něco jako družstvo a vy nemáte byt, ale jednotku. Proč se to takto přejmenovalo není důležité.

velký dům

Vy všichni, co zde bydlíte nejste tedy vlastníci bytů, ale jednotek. A někdo musí za vás všechny mluvit. A také projednávat nesmírnou spoustu záležitostí, opravou střechy počínaje a jakoukoli jinou závadou konče. Také musí řešit všechny požadavky vlastníků a také řešit spory mezi majitelem a jimi. Takový člověk se pak nazývá předsedou SVJ, tedy, předsedou svazu vlastníků jednotek. A to je ta zkratka. Tohoto člověka si většinou volí vlastníci sami mezi sebou, většinou to však končí tragicky, protože zvolený člověk sezná, že tato funkce je jen a jen dobrá ke ztrátě času.

panelový dům

Pokud je navíc zaměstnán, musí počítat s tím, že nějaké volno v týdnu asi nebude. Je třeba totiž běhat po různých úřadech, za různými lidmi, sehnat řemeslníky a tak dále a tak dále. Proto se každý této funkce snaží zbavit, ale to není jednoduché. Nástupce se jen těžko hledá, protože ví oč jde. Takže je čas to celé a všechno udělat naprosto jinak. Je třeba si najmout naprostého profesionála, a to například na odkazu profesionální předseda SVJ homepartner. Zde na tento odkaz musíte kliknout a tím se dostanete na jiné webové stránky. Zde je dobré si přečíst co a jak a poté začít vyjednávat a projednávat. Tím se pak v budoucnu zbavíte starostí, pokud tedy vaše dohoda dospěje k dobrému konci.