889 words • 3~4 min read

Začínající řidičky

Jestliže nějaký muž uslyší, že se žena rozhodla si udělat řidičský průkaz, kolikrát kolem něčeho takového mají plno hloupých poznámek. Ve výsledku ale taková žena klidně může jezdit daleko lépe než samotný muž. Něco takového ale žádný muž nikdy nepřizná. Snad neexistuje muž, který by řekl, že jeho žena nebo jakákoliv jiná žena, řídí lépe než on sám. Existují ale ženy, které i když měly v autoškole ze začátku strach, jsou dnes velmi dobrými řidičkami, jelikož se svého strachu zbavily. Každý člověk, který se přihlásí do autoškoly, a ještě nikdy neseděl za volantem, může mít strach. Něco takového je zcela pochopitelné, protože takový člověk opravdu neví, co jej čeká nebo naopak nečeká.

žena za volantem

Je dobré si pečlivě vybírat autoškolu, a to už jen proto, aby se vám nestalo, že kvůli člověka, který vás bude učit jezdit, budete mít trauma. I něco takového se dnes bohužel stává a je mnoho lidí, kteří kvůli tomu, kdo je učil řídit, mají takové trauma, že od autoškoly za volant již nikdy nesedli. Existuje mnoho těch, kteří kvůli tomu, že na něj vyučující neustále křičel, přestali do autoškoly chodit a do žádné se už nikdy nepřihlásili. Určitě se tomu nemůžeme divit, protože když se člověk něčemu učí, rozhodně nebude nadšen z toho, že na něj někdo neustále jen křičí.

sedící žena

Takový člověk může být poté velmi rozhozený a dělat ještě daleko více chyb. Je spousta vyučujících, kteří se jsou schopni zejména ženám v autoškole smát místo toho, aby jim vše vysvětlili tak, aby to bylo pochopitelné. Stejně tomu tak je i u mužů. Těm také kolikrát člověk musí vše dostatečně vysvětlit. Křičet po někom rozhodně není řešení. Vyučující v autoškolách by si měli uvědomit, že kolikrát učí jezdit člověka, který nikdy předtím nejezdil a tím, že po něm budou křičet v něm vytvoří tak akorát blok, než že by jej něco naučili, a to zejména v případě, pokud se bude jednat o nějakou ženu. Každý člověk může být jednou velmi dobrým řidičem. Je ale potřeba dávat pozor na to, abychom v něm nevytvořili blok, který se klidně může vyskytnout, a to kvůli vyučujícímu.