858 words • 2~4 min read

Trápí vás málo testosteronu?


Zatímco během puberty mají mladí muži testosteronu na rozdávání, s přibývajícím věkem tento důležitý hormon v těle přirozeně klesá tak jako u žen estrogen. Je potřeba se na to připravit předem, protože pokles testosteronu není příjemný jak pro samotného muže, tak pro pár jako celek. Pokud je hladina tohoto hormonu v rovnováze, je muž zdravý a má přirozený zájem o sex. To se ale mění s tím jak ho ubývá.

Testosteron není jen o sexuálním životě ale i o síle muže a jeho celkovém zdraví. Je důležitý pro sílu muže a psychickou pohodu. Jakmile jeho hladina začne klesat, muž to na sobě pozná. Je více psychicky i fyzicky unavený, nemá o nic zájem a sex nestojí za nic. Muži kteří byli zvyklí několikrát týdně chodit cvičit najednou nemají sílu ani chuť na to aby chodili do posilovny i dál, a vytrácí se pozvolna síla kterou měli. Pro muže je toto období velmi náročné a je potřeba se zajímat o to jak doplnit testosteron. Není to nemožné.

svalnatý muž

Velmi důležitá je vyvážená strava
Vyvážená strava vám umožní získat dostatek látek, které jsou pro tvorbu testosteronu klíčové. Jde o vitamín A a o zinek, takže pokud chcete aby vaše tělo dokázalo produkovat dostatek testosteronu, je nutné přijímat tyto dvě látky ze stravy. S kvalitním jídelníčkem vám pomůže výživový poradce a nebo ještě lépe fitness trenér, který vám pomůže i s případným tréninkem. Je to velmi dobrá investice pro každého kdo chce vypadat dobře. A vypadat dobře můžete v jakémkoliv věku. C ose týče jídelníčku, rozhodně nezapomínejte na dostatek proteinů.

muž svaly

Na trhu je spousta doplňků stravy které se postarají o to, aby naše tělo mělo dostatek všech látek které potřebuje. Pokud se rozhodnete je užívat, určitě se o jejich účincích a to, zda jsou vhodné i pro vás, poraďte se s svým lékařem. Určitě je lepší poradit se než užívat něco co by vám mohlo uškodit.