941 words • 4~6 min read

Mít peníze není samozřejmost

My lidé se můžeme ocitnout v tísni z nejrůznějších příčin. Nejčastěji se v ní ale ocitáme kvůli penězům. A to tehdy, když jich máme málo. Samozřejmě bychom se mohli v souvislosti s nimi dostat do tísně i v případě, že jich máme dost, to ale jen v případě, že by se nás někdo pokusil o ně oloupit, a této eventualitě nyní nevěnujme zbytečně pozornost. Někdy prostě máme problémy s nedostatkem peněz a šmytec.

A co takové problémy s málo penězi znamenají? To vám asi nebudu muset dlouze vyprávět. Prostě bez nich nemáme to, co bychom potřebovali, a schází nám to. A také nám to bude scházet do doby, než si na to nějaké peníze seženeme.

jedna mince

Jenže jak sehnat peníze, jež postrádáme? Někdy se dají vydělat, ale někdy už také jenom vypůjčit. A u půjček platí, že ani tam neuspějeme vždycky, že jsou tu i ty, které se dají získat lehce, i ty, u nichž je tomu právě naopak.

A kdo řeší své finanční problémy půjčkou nejlépe? Přece ten, kdo ji získá co nejsnadněji a za co nejvýhodnějších podmínek. A někým takovým je často člověk, jemuž padne do oka americká hypotéka. Protože u té člověk hned ví, na čem je. Hned je jasné, zda ji dotyčný dostane a kolik ho to bude stát, a tak může zodpovědně posoudit, zda mu tato vyhovuje nebo ne.

ruská měna

A když se někdo pro takovou nebankovní hypotéku rozhodne? Pak mu stačí jenom požádat o ni a dát do zástavy nějakou nemovitost, aby bylo jasné, že bude náležitě splácet. A tak jednoduše se žádná jiná z půjček sehnat nedá. Snad jedině s výjimkou pochybných nabídek předražených a rizikových malých krátkodobých půjček, od nichž raději ruce pryč.

A tak řeší mnozí lidé své finanční problémy nebankovními hypotékami. A obvykle věru dobře činí. Protože jsou-li peníze potřeba a těch vlastních není dost, je to asi ta nejlepší cesta, jak si zajistit finanční nezávislost do doby, než se to dá do pořádku.